Postupový mečbal si zvolenskí hokejisti v piatom zápase semifinálovej série vybojovali po húževnatom výkone pod Zoborom už od úvodných minút.

HK Nitra – HKM Zvolen 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Góly: 11. Stloukal (Macík, Štefanka), 36. Kutálek (Milam) – 8. Zuzin (Semorád, Juraško), 9. Klhůfek (Mráz), 11. Obdržálek (Klíma), 33. Obdržálek (Klíma), 60. Puliš. Zápas v Nitre sledovalo 3 380 divákov. Stav série 2:3.

Zostava HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, Piačka, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Pupák, Bene, Bajtek.

Zápas poznačilo množstvo šarvátok

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Juraško, Demiters, Andersons, Pokovič, Habšuda, Fekiač, Hataš, Misenev – Puliš, Zuzin, Semorád – Škvaridlo, Klíma, Obdržálek – Brendl, Mráz, Klhůfek – Žilka, Jurík, Ďaloga.

S najväčšou pravdepodobnosťou o zlomový okamih série sa postarali zverenci Josefa Tureka v utorok podvečer na ľadovej ploche zimného štadióna pod Zoborom. Vo vyrovnanej sérii tentokrát od úvodných minút vzali opraty zápasu naplno do svojich rúk a už krátko po polovici úvodnej časti hry vyhrávali trojgólovým rozdielom. Aj keď domáci krátko po treťom góle v presilovke o dvoch hráčov korigovali stav stretnutia, zvolenskí hokejisti ich do výraznejších príležitostí nepúšťali. Baroš navyše ukázal výbornú formu a aj keď krátko pred koncom druhej časti hry opäť v oslabení inkasoval ešte jeden gól, sebaistote jeho spoluhráčov to neubralo. Naopak, obojstranne húževnatý a nervózny zápas plný vylúčení dokázali dotiahnuť k suverénnemu víťazstvu.

Šiesty zápas je na programe vo štvrtok 7. apríla o 17.00 h na zimnom štadióne vo Zvolene. V druhej sérii zatiaľ vedú banskobystrickí barani prekvapujúco nad majstrovskými Košicami. Veľké finálové regionálne derby odvekých rivalov je tak na spadnutie. Pred oboma tímami je už len posledný krok.