O štvrté tohtosezónne derby večných rivalov od rieky Hron bol veľký divácky záujem. Pár hodín pred začiatkom duelu ostávalo na štadióne pod Urpínom na predaj len niekoľko desiatok lístkov, ktoré sa podľa očakávaní rozpredali. Zápas „pažravcov“ s „bryndziarmi“ tak sledovalo zaplnené hľadisko vynoveného banskobystrického zimného štadióna.

HC’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 9. Hudec (Hudáček, Cohen), 17. White (Biro, Hudec) – 50. Brabenec (Hraško). Zápas sledovalo 2528 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Rosandič, Cohen, Biro, Jaborník, Cuník, Čížek, Bambúch – Hudec, White, Hudáček – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Kudrna – Kadura, Zigo, Bendík

Zostava HKM Zvolen:
Šimko – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda – Puliš, Brabenec, Sloboda – Podkonický, Jurík, Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Obdržálek – Síkela, Kentoš, Ďaloga

BBO_3975Hneď na úvod zápasu sa prezentovali domáci ultrafans krásnou celotribúnovou choreografiou s motívom textu z piesne známeho českého pesničkára Honzu Nedvěda, venovanej Banskej Bystrici. Potom sa už pozornosť divákov obrátila na ľadovú plochu, kde sa barani od tretej minúty museli brániť dvojminútovej presilovke hostí. Po návrate vylúčeného Čížeka na ľad sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale bez vážnejšej príležitosti na oboch stranách. Až v deviatej minúte vymyslel počas presilovej hry peknú akciu Hudáček, ktorý vo zvolenskej obrannej tretine podržal puk, peknou prihrávkou našiel Hudeca a ten poslal Banskú Bystricu do vedenia 1:0. V sedemnástej minúte explodoval zaplnený zimný štadión radosťou po druhýkrát, keď Birovu strelu zrazil do siete hostí White. V následnej presilovej hre mohli Zvolenčania niekoľkokrát vyrovnať, do šatní sa však odchádzalo za stavu 2:0 pre domácich.

Druhá tretina priniesla aktívny hokej bez gólovej koncovky. V dvadsiatej druhej minúte mohli v početnej výhode hrajúci domáci zvýšiť náskok už na rozdiel troch gólov, Priesingerova strela však len tesne minula Šimkovu bránku a následne Hudáček mieril iba do tyčky. O štyri minúty neskôr sa po individuálnej akcii dostal až pred zvolenského gólmana Kafka, český kanonier sa však ani na dvakrát nepresadil. Na opačnej strane zas vyskúšal Wiikmanovu pozornosť najproduktívnejší hráč hostí Brabenec. V závere prostrednej časti hry vychytal Kytnára v dobrej príležitosti Šimko.

BBO_4277V tretej tretine sa Banskobystričania zamerali na bránenie získaného náskoku, pričom zvolenskú bránku sa snažili ohrozovať najmä z protiútokov. V päťdesiatej minúte najprv Hraško strelou do tváre zostrelil domáceho kapitána Hudeca, aby o niekoľko sekúnd neskôr Brabencova strela so šťastím skončila za Wiikmanovým chrbtom. Následne mohol vyrovnať po individuálnom prieniku Ďaloga, no to bolo zo strany Zvolena všetko, pretože domáci hokejisti im do záverečnej sirény viac nedovolili a vyrovnali tohtosezónnu štatistiku derby súbojov na 2:2.