ZVonline.sk (ZG, foto: archív) | 13.1.2014

V tretí januárový týždeň bude stále prevládať mierna zima

Ak sa v tomto období opýtate, či už konečne v strede januára príde tá naozajstná, mrazivá zima, na akú sme my, Zvolenčania, zvyknutí, neočakávajte od meteorológov kladnú odpoveď. Na druhej strane taká mierna zima, akú momentálne prežívame, má aj svoje výhody. A keď k denným teplotám do +4 stupňov pridá začiatkom týždňa aj slnko silu svojich lúčov, nástup do práce po víkende bude iste menej náročný.

V pondelok (13.1.) sa zobudíme do mrazivého rána, teplota klesne na -4 stupne. Cez deň bude1488320_10201746981094694_789045817_n jasno až polojasno a teplota sa vyšplhá na +3 stupne Celzia. Večer sa obloha začne zaťahovať a v noci bude okolo -1 stupeň.

V utorok (14.1.) už však počítajte so zamračeným počasím. Zrána nás môže prekvapiť mierny dážď. Keďže teplota sa bude pohybovať pod nulou, na cestách treba jazdite opatrne, môže sa šmýkať. Cez deň sa oteplí na +3 stupne. K večeru a v noci je opäť vyššie riziko miernych zrážok. Teplota by však pod nulu klesnúť nemala a bude sa pohybovať okolo +1 stupňa Celzia.

V stredu (15.1.) oblačnosť mierne ubudne, ale mierny dážď nás môže sprevádzať celé  dopoludnie. Cez sa vzduch ohreje na +4 stupne. V noci je možný výskyt hmly spojenej s tvorbou poľadovice, nakoľko nočná teplota klesne na -1 stupeň Celzia.

Vo štvrtok (16.1.) bude naďalej prevládať zamračené počasie bez zrážok. Ráno sa môže vyskytnúť aj hmla s poľadovicou. Najvyššia denná teplota vystúpi na +4 stupne, v noci bude okolo +1 stupeň.

Fotogaléria