Cčko1Za veľkého očakávania, napätia aj eufórie sa v sobotu 22. novembra 2014 začalo v Žiline záverečné, v poradí už piate kolo Ligy mládeže a Slovenského pohára v plutvovom plávaní.

Žilinská „päťdesiatka“ hostila 224 plavcov z celého Slovenska, ktorí si prišli nielen zmerať sily, ale aj vyhrať a vybojovať konečné cenné umiestnenie pre svoje kluby. KŠP Calypso v týchto bojoch zastupovalo 43 plavcov, čím sa stalo druhým najpočetnejším klubom týchto pretekov.

Najlepšie sa darilo dievčatám

Skvelú formu aj nasadenosť ukázali najmä dievčatá. Zo starších dievčat kategórie C po skvelých výkonoch doniesla dve zlaté medaile Alexandra Láskavá z disciplíny 50 RP a 100 PP. Podobne dve zlaté vybojovala aj naša malá hviezdička z kategórie E0 – Darinka Paprčková z disciplíny 50 PP a 200 PP a pridala aj bronz z disciplíny 100 PP. Citeľne nám však chýbali dievčaát v kategórii E a výkony v kategóri D žiaľ tiež stačili nanajvýš na piate priečky.

Nedali sa zahanbiť ani chlapci

ĎuríkChlapci tiež ukázali svoju najlepšiu formu. Z najstarších v kategórii C to bol Patrik Sarvaš, ktorý v disciplíne 100 PP vybojoval striebro. Jeho druhý výkon v disciplíne 800 PP však stačil len na štvrté miesto. Ďalším úspešným zo starších (kategória B) bol Adam Gonda, ktorý vybojoval bronz na 800 metrovej trati. Z mladších nádejí z kategórie E0 opäť nesklamal Matúško Ďurík, ktorý bol dva krát bronzový a to v disciplíne 50 PP a 200 PP. V disciplíne 100 PP mu medailové umiestnenie tesne ušlo. Opäť sme pocítili chýbajúcich chlapcov v kategórii D, ktorú zachraňoval len Jožko Pribylina svojím zlatom na 800 metrovej trati a dlhší výpadok chlapcov v kategórii E, ktorých výkony stačili najviac na piate miesto. Aj to však prinieslo klubové body.

Cenné body aj zo štafiet

Naše štafety opäť zabodovali a pre klub vyplávali cenné umiestnenia aj body. Kategória C v zložení Alexandra Láskavá, Miroslava Šimiaková, Beáta Odorová a Patrik Sarvaš priniesli pekné striebro, kategória D v zložení Jožko Pribylina, Katka Oklepková, Aďa Sekerešová a Natália Almášiová vybojovali bronz a kategória F v zložení Matúško Ďurík, Filip Bazala, Lucka Oklepková a Darinka Paprčková po skutočne ťažkom boji nakoniec tiež priniesli striebro.

V závere druhí

Po celkovom spočítaní bodov Ligy mládeže obsadilo KŠP Calypso druhé miesto s celkovou stratou 1300 bodov na vedúci KVŠ Careta. Všetkým našim plavcom za ich výkony a snahu ďakujeme a želáme veľa úspechov aj v ďalších športových výkonoch.