Karate klub URAKEN Zvolen pod vedením Milana Olšiaka a Bibiány Jeleňovej sa aj tento rok zúčastnil súťaže v karate Memoriál Antona Krištofa v Novej Bani.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPočas uplynulého víkendu sa ho zúčastnilo deväť zvolenských pretekárov, ktorí súťažili v kategóriách kata družstvá, kata jednotlivci a kumite jednotlivci. Spolu si domov doniesli 10 medailí.

Andrej Kmeť si v kategórii kata 6-9 rokov bez STV vybojoval tretie miesto a v kategórii kata družstvá druhé miesto.

Peter Patkoš si v kategórii kata jednotlivci 10-14 rokov bez STV vybojoval tretie miesto.

Lenka Jušková získala v kategórii kata 6-9 rokov do 7. kyu striebornú medailu a v kategórii kata družstvá obsadila druhé miesto .

Viktória Medveďová si v kategórii kata 6-9 rokov open vybojovala druhé miesto, v kategórii kumite 7-9 rokov nad 28 kg získala tiež druhé miesto a v kategórii kata družstvá spolu s Lenkou Juškovou a Andrejom Kmeťom získala druhé miesto.

Tretí Timotej Olšiak.

Timotej Olšiak v kategórii kumite 12-13 rokov nad 50 kg získal bronzovú medailu.

Najväčším úspechom bolo víťazstvo Adama Širgela v kategórii kumite 7-9 rokov nad 30 kg, ktorý s prehľadom vyhral tri zápasy 9:0 a dostal sa až do finále kde ako jediný z klubu získal zlato.

V celkovom hodnotení klubov, ktorých bolo 25 sa umiestnil Karate klub Uraken s karate klubom Duslo Šala na tretom mieste.

„Za týmto úspechom stoja aj externí tréneri Milan Zemko, Vladimír Čaboun, Juraj Bobela, Ján Jordanov, Vladimír Juško, Martin Poláček, ktorým sa chceme v mene celého klubu srdečne poďakovať za úsilie a čas, ktorý nám venovali,“ hovorí Milan Olšiak, prezident klubu Karate klub Uraken Zvolen.