TS KRPZ v BB (A. Petrovičová) | 11.9.2015

Starší ťažko chorý Zvolenčan je nezvestný

pzsrAktualizované 14.9.2015: Polícia ukončila pátranie po nezvestnom nakoľko pominuli dôvody pátrania (viac informácií tu…)

Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po nezvestnom 83-ročnom Jánovi Gaškovi zo Zvolena.

Menovaný je nezvestný od 10. septembra 2015, kedy o 19.00 hodine odišiel z miesta bydliska na neznáme miesto a doposiaľ nepodal o sebe a ani o svojom pobyte žiadne informácie. Nezvestný sa ambulantne lieči na Alzheimera (3. štádium), niekedy býva dezorientovaný a nevie určiť, kde sa nachádza.

Ján Gaško je vysoký je približne 160 centimetrov, je štíhlej postavy, má krátke prešedivené vlasy s dĺžkou približne 5 cm a má modré oči. Naposledy mal pravdepodobne oblečené pyžamo bledomodrej farby so zelenými pásikmi a tmavé sako, obuté mal čierne topánky. Pri sebe by mal mať čiernu peňaženku s dokladmi, kartu poistenca a finančnú hotovosť 10 eur. Jeho zvláštnym znamením je, že uprostred brucha má jazvu dlhú deväť centimetrov.

Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie o nezvestnom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.