Atmosféra samozrejme gradovala, ako inak pri historicky prvom derby. Oba tímy sa predstavili v plnej sile a domácich od začiatku hnala dopredu vypredaná hala s nie príliš veľkou kapacitou. Zvolenčania prišli svojich miláčikov podporiť približne v počte 100-150 ľudí a vzhľadom na vzdialenosť oboch miest to určite nebol problém sa do Banskej Bystrice dopraviť.

Na začiatku zápasu odznela slovenská hymna v netradičnom podaní a fanúšikovia Bystrice nenechali svojim hlasivkám po úvodnom bully nič dlžní. To, že si hráči Play-off užívajú, bolo vidno aj na bojovo pomaľovaných tvárach, či komických účesoch zvolenských hráčov. Úvod zápasu na chvíľu prerušil problém s reklamným plexisklom  a hráči sa do tempa ani nestihli dostať. Problémy sa však vyriešili a Zvolen sa nečakane ujal vedenia 1:0 zásluhou Ondreja Otčenáša. Domáci možno pod obrovským tlakom nezastihli začiatok zápasu a premotivovanosť zohrala svoju úlohu. Zo súbojov bolo cítiť, že žiadny hráč nechcel ponechať nič na náhodu a zodpovedne si plnil svoju úlohu. Hral sa veľmi svižný hokej a nebola núdza o gólové šance o čom svedčala aj strelecká aktivita hráčov.“ Barani“ mali možnosť hrať v desiatej minúte v početnej výhode, ale pozorný Lukáš Škrečko podržal svoj tím. Domáci mali k dispozícii ďalšiu presilovku, tú už využili a Richard Šechný po dorážke zrovnal skóre na 1:1.

V druhej tretine sa pohotovým zákrokom prezentoval Miroslav Šimonovič, ktorý zmaril samostatný nájazd zvolenského hráča počas hry v oslabení. Presilovku napokon tím HC´05 opäť využil a ujal sa vedenia 2:1 a HKm Zvolen bol pre svoju nedisciplinovanosť potrestaný. Avšak na radosť hosťujúceho tímu sa podarilo Michalovi Chovanovi streliť gól a stav bol vyrovnaný. Hral sa naozaj atraktívny hokej a vyrovnávajúcu gól fúkol vietor do plachiet tímu HKm. Počas zápasu bol nečakane vystriedaný inak dovtedy dobre chytajúci Šimonovič brankárom Fedorom. Ku koncu druhej tretiny si Bystričania opäť zlepšili štatistiku v počte využitých presiloviek (3/3) a ujali si vedenia 3:2 zásluhou Vladimíra Kútneho.

Do tretej tretiny vstupovali lepšie naladení domáci hráči a začali si plniť prevažne defenzívne úlohy, čo sa im vypomstilo a premiérovým gólom v Play-off sa zapísal do streleckej listiny mladý Marek Ďaloga. Na ľade bolo cítiť obrovské odhodlanie prevažne mladých zvolenských hráčov. Banská Bystrica opäť otvorila hru a začalo sa v podstate odznova. Zápas sa začal lámať a na ľade sa strhla hromadná bitka. Nešportovým spôsobom dali o sebe vedieť aj Bystrickí fanúšikovia a zahádzali plochu plastovými pohármi a drobnými predmetmi. Po prerozdelení trestov sa pokračovalo v nezmenenom počte a vedenia sa ujal HKm Zvolen po góle Petra Barinku. Hra bola v nasledujúcich minútach vyrovnaná a na ťahu boli „barani“. Zvolenské obranné hradby čakala v posledných minútach  veľká skúška po vylúčení skúseného Petra Puchera. Horúce minúty napokon Zvolenčania zvládli, do prázdnej bránky sa ešte trafil Ondrej Otčenáš Zvolenčania si spod Urpína odniesli mimoriadne cenné víťazstvo 3:5. Štvrťfinálové boje pokračujú v nedeľu o 18.00 ďalším zápasom na ľade Banskej Bystrice.

HC’05 B. Bystrica – HKM Zvolen 3:5 (1:1, 2:1, 0:3) séria: 0:1

Góly: 13. Šechný (Hvila, Lažo), 23. Hvila (Hudec, Tománek), 39. Kútny (Lažo, Kolba) – 2. Otčenáš, 26. Chovan (Čierny), 44. Ďaloga (Chovan), 47. Barinka (Čierny), 60. Otčenáš (Chovan)
Rozhodovali: Lokšík, Ország – Orolin, Tvrdoň, vylúčenia: 5:7, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, navyše: Hlinka 5+10 min za zhodenie rukavíc + DKZ za hrubosť – Škoda 5+DKZ za hrubosť, Jurík 10 min za zhodenie rukavíc, zmeny: 30. Fedor za Šimonoviča (Bystrica), 3424 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Vizváry, Kolba, Biro, Kubka, Bambúch, Vantroba, Cunik – Tománek, M. Hudec, Hvila – Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann – Ján Sýkora, Šechný, Paľov – Rumpel, Češík, Kútny

Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Hraško, Kučný – Zuzin, P. Pucher, M. Chovan – Kovář, L. Jurík, V. Baláž – P. Barinka, M. Trochta, Méry – Otčenáš, M. Jurík, Škoda