Naša druhá najvyššia futbalová súťaž – DOXXbet liga pokračovala cez víkend kompletným 10. kolom. V sobotu cestovali futbalisti MFK Lokomotíva Zvolen do Rimavskej Soboty, kde odohrali vzájomný duel s domácim MŠK.

MŠK Rimavská Sobota – MFK Lokomotíva Zvolen 1:1 (1:0)

Góly: 18. T. Chovanec – 54. Michal Rakovan (z pok. kopu)

ŽK: 53. Petrán, 55. T. Chovanec, 81. Köböl – 55. Staško
Rozhodovali: Očenáš – Vorel, Mikulaj,
Zápas sledovalo 402 divákov.

MŠK Rimavská Sobota: Prošovský – Gálik, Lupták (90. Brezinský), Poremba, Morháč, Köböl, Chovanec, Popović, Čertík (K), Hladík, Petrán.

MFK Lokomotíva Zvolen: Jenčo – Pellet (21. Simič (46. Fajčík) ), Očenáš, Kamenec, Fuják, Špilár, Javorina, Rakovan (K), Kamendy (90. Daško), Schneider, Staško.

BBO_1721Zvolenčania nastúpili na zápas za mohutnej podpory svojich fanúšikov, ktorí v spolupráci s klubom zorganizovali premierový výjazd na štadión súpera. Futbalisti MFK ich však už druhýkrát v rade nepotešili trojbodovým ziskom. Lepším dojmom na trávniku pôsobili od začiatku domáci hráči, ktorí sa už v 18. minúte dostali do vedenia zásluhou Tomáša Chovanca. Ďalšiu obrovskú príležitosť si Rimavskosoboťania vypracovali v 37. minúte, ale strelu kapitána Jozefa Čertíka odhlavičkoval z bránkovej čiary jeden zo zvolenských obrancov.

Druhý polčas odštartovali lepšie hosťujúci futbalisti, keď im hlavný rozhodca Očenáš daroval po faule na Radoslava Kamenca pokutový kop za veľkej nevôle rimavskosobotského publika. Loptu si na biely bod postavil Michal Rakovan a aj keď domáci gólman Prošovský uhádol smer strely, na úspech nemal šancu. Ani po góle sa Zvolenčania príliš nevschopili a naďalej boli pod tlakom domácich. Tým sa v 80. minúte síce podarilo skórovať, ale Čertíkovi bol odmávaný tesný ofsajd. V nadstavenom čase mohli paradoxne strhnúť vedenie na svoju stranu futbalisti MFK, ale hlavička Olivera Špilára preleta tesne ponad brvno Prošovského brány.

„Bryndziari“ si tak pod Pustý hrad odviezli bod za remízu, s ktorým vzhľadom na priebeh stretnutia musia byť spokojní. V najbližšom kole privítajú na domácom trávniku Liptovský Mikuláš. Zápas má naplánovaný výkop už na 14:30 hod.