Hokejistov Zvolena čakalo tretie pohronské derby v sezóne. Domáci hráči chceli zabudnúť na posledné nelichotivé výsledky a v derby zvíťaziť, čím by sa naladili do ďalších stretnutí.

HKM Zvolen vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 17. Klhůfek (Valenta, Hraško), 19. Zuzin (Puliš). Zápas sledovalo 2100 divákov.

Hokej - Tipsport liga - HKM Zvolen vs. HC 05 iClinic Banska Bystrica - Zvolen - 04.12.2016

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Hraško, Valenta, M. Novák, Krejčí, Ivan, Plechanov, Dubeň – Klhůfek , Mráz, Majdan – L. Novák, Puliš, Zuzin – Ďaloga, L. Jurík, Šišovský – Petráš, Jakubík, Šimíček

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Mihalik, Matuškin, Kubka, Ďatelinka, Cebák, Róth – Buc, Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Belluš, Češík, Matoušek – Truchno, Sarault, Tománek

Úvodné minúty patrili hosťom. Tí sa aj vďaka presilovej hre dostali do dobrých šancí, no tie stroskotali na gólmanovi Barošovi. Hra sa následne vyrovnala a prítomní diváci mohli sledovať rýchly a agresívny hokej. Skóre sa po prvýkrát menilo v 17. minúte. Domáci útočník Klhůfek sa po strate Cebáka dostal do samostatného nájazdu a strelou na vyrážačku Bacashihuu otvoril skóre stretnutia. O pár minút vyhrávali Zvolenčania už 2:0. To sa presadil Peter Zuzin, ktorý ťažil z dobrej prihrávky Puliša.

Práve Peter Zuzin mohol na začiatku druhej tretiny poslať domácich už do trojgólového trháku, no s jeho zakončením si poradil hosťujúci brankár. Dobrú šancu na navýšenie skóre mal aj Martin Ďaloga, ten však nechal vyniknúť lapačku Bacashihuu. Na druhej strane mal Baroš plné ruky práce pri strelách Saraulta a hlavne pri zakončení Hickmotta. Jeho strela mu prepadla až na bránkovú čiaru, z kade ju ale pohotový Hraško odpálil do bezpečia.

Tlak Bystrice v tretej časti stúpal. Domácich ale držal nad vodou výborne chytajúci Samuel Baroš. Ten privádzal hostí do zúfalstva a postupne si na ňom vylámali zuby Maione, Surový či Maťuškin. V 56. minúte stálo pri ňom šťastie, keď Kafka z blízka netrafil odkrytú bránu. Záverečný tlak už Zvolen ustál a vďaka 43 zákrokom Baroša si pripísal cenné víťazstvo nad Banskou Bystricou v pomere 2:0.

V utorok 6. decembra sa zverenci trénera Staša predstavia na ľade Liptovského Mikuláša. Zápas štartuje o 17.00 hod.