Po sobotňajšej výhre Žiliny bolo jasné, že rytieri majú nôž na krku. V sérii prehrávali 2:3 a nemohli si dovoliť žiadne zaváhanie, inak by sa pre nich sezóna skončila.

HKM Zvolen vs. MsHK Žilina 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0) – stav série 3:3

Góly: 16. M. Novák (Hraško, Lušňák), 28. Lušňák (B. Mráz, Zuzin), 66. Mráz – 38. Stupka (Čížek), 52. Hruška (Hovorka, Handlovský). Zápas sledovalo 2090 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Hraško, Andersons, Habšuda, M. Novák, Homer, Valenta, Plechanov, Ivan – Lušňák, B. Mráz, Zuzin – Síkela, S. Petráš, Matis – Šišovský, L. Jurík, L. Novák – Kelemen, Jakubík, Dubeň

Zostava MsHK Žilina: Tomek – Bokroš, Čížek, Juraško, D. Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko, Švec – Handlovský, Hruška, Hovorka – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Konečený, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter

Zápas sa kvôli slnečným lúčom dopadajúcich na žilinského brankára Tomeka začal s menším oneskorením. Domáci hokejisti doň nastúpili bez viacerých opôr. V zostave kvôli zraneniam chýbali kapitán Puliš, Majdan a Klhůfek. Absencie však na hre Zvolenčanov neboli cítiť. Domáci sa od začiatku pustili do svojho súpera, z čoho pramenili aj vyložené gólové príležitosti. Najbližšie ku gólu boli Kelemen a Habšuda. Prvý menovaný nepremenil svoj samostatný únik a strela Habšudu skončila iba na žŕdke. Aktivita rytierov nakoniec bola odmenená v 16. minúte, keď v presilovke strelu Hraška dorazil Michal Novák.

Žilinčania sa v druhej časti osmelili a začali sa dostávať do zakončenia. Vyrovnávajúci gól mal v 24. minúte na hokejke Jurík, ale Baroš mu výborným zákrokom pokazil radosť. Gólová eufória vypukla pod Pustým hradom opäť v 28. minúte. Strelu Mráza jemne tečoval Lušňák a navýšil vedenia Zvolena na dva góly. Vlci po inkasovanom góle ožili a snažili sa skorigovať stav. Prvú veľkú šancu Konečný nevyužil, keď jeho nájazd v oslabení skončil iba na spojnici. Všetko ale napravil jeho spoluhráč Stupka, ktorý v 38. minúte už Baroša prekonal a vrátil Žilinu do zápasu.

Tretia dvadsaťminútovka priniesla vyrovnaný hokej. Domáci mohli navýšiť svoje vedenie, šance Mráza a Kelemena zostali nevyužité. Žilinčania trestali v 52. minúte. Osamotený Hruška si položil Baroša a vyrovnal stav na 3:3. V závere už žiadne mužstvo nechcelo spraviť chybu a duel tak dospel do predĺženia. V ňom mal rozhodujúci gól na hokejke Žilinčan Juraj Jurík, jeho strela však skončila iba na tyčke. Dráma nakoniec vyvrcholila v 66. minúte, keď po faule na domáceho Mráza nariadili rozhodcovia trestné strieľanie. K nemu sa postavil sám faulovaný a po peknom blafáku nedal Tomekovi šancu. Zvolenčania tak aj do tretice vyrovnali stav série a o postupujúcom sa rozhodne v siedmom zápase na ľade Žiliny.

Rozhodujúci siedmy duel je na programe v stredu 29. marca o 18.00 v Žiline.