Zvolenčanom v posledných zápasoch akoby zvlhol strelecký prach. V predchádzajúcich troch zápasoch strelili iba tri góly. Pred vlastnými fanúšikmi v súboji so Žilinou ale dúfali, že sa strelecky prebudia.

HKM Zvolen vs. MsHK Žilina 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Góly: 20. Majdan (Klhůfek, Ivan), 42. Jurák (L. Novák) – 16. Švihálek (Matis, Ondruš), 28. Holovič (Konečný, J. Jurík), 30. Konečný (Hovorka, Stupka), 38. Ondruš (Švihálek, Matis), 58. Hovorka (Macejko). Zápas sledovalo 902 divákov.

Hokej - Tipsport liga - HKM Zvolen vs. MsHK Zilina - 20.01.2017 - Zvolen

Zostava HKM Zvolen: Šimko (41. S. Baroš) – D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Andersons, J. Homer – Šišovský, Puliš, Zuzin – J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Jurák, L. Jurík, L. Novák – Dubeň, S. Petráš, Habšuda

Zostava MsHK Žilina: T. Tomek – Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Š. Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Švihálek, Ondruš, Matis

Úvodná tretina sa niesla v jasnom znamení Žiliny. Hostia boli aktívnejší, hladnejší a po góle Švihálka zo 16. minúty aj zaslúžene vyhrávali. Rytierom sa ale podarilo z minima vyťažiť maximum. Tridsaťdeväť sekúnd pred sirénou s veľkou dávkou šťastia prestrelil Tomeka z ľavej strany Majdan a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:1.

Aktivita vlkov neschladla ani v druhej časti a brankár Šimko musel likvidovať hneď dve veľké šance Holoviča. V zápätí sa ale vyfaulovali dvaja domáci hráči a Žilina dostala minútový výhodu presilovky 5 na 3. Hostia ju využili zásluhou Holoviča a dokázali potrestať aj ďalší nedovolený zákrok Zvolenčanov, keď v ďalšej presilovke udrel Konečný. A keď v 38. minúty sa z dorážky presadil Ondruš, so Zvolenom to nevyzeralo dobre.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky vykresal iskierku nádeje pre domácich Jurák, ktorý si pekne položil Tomeka a znížil na 2:4. Zvolen následne bažil po kontaktom góle, ale hosťujúci brankár zavrel roletu a do konca zápasu už neinkasoval. V 58. minúte poistil výhru Žiliny gólom v oslabení Hovorka. Zvolen tak prehral tretí duel v rade, tentokrát podľahol Žiline 2:5.

V nedeľu 22. januára privítajú zverenci trénera Staša na domácom ľade HC Košice. Začiatok zápasu je stanovený na 17.00 hod.