Aj tretí zápas štvrťfinálovej série play off hokejovej Tipsport ligy medzi Zvolenom a Žilinou ukázal, že na seba narazili vyrovnaní súperi, no športové šťastie je vrtkavé.

HKM Zvolen vs. MsHK Žilina 3:5 (1:0, 1:2, 1:3) – stav série 1:2

Góly: 8. Zuzin, 30. Šišovský (L. Jurík, Zuzin), 57. Klhůfek – 37. Hruška (Handlovský, Hovorka), 38. Stupka (Holovič), 55. Hruška (Hovorka, Juraško), 56. Handlovský (Hovorka), 60. Hovorka (Bokroš). Zápas vo Zvolene sledovalo 2 688 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Novák, Andersons, Hraško, Valenta, Plechanov, Ivan, Habšuda – Šišovský, Puliš, Zuzin – Lušňák, Mráz, Klhůfek – Síkela, Petráš, Matis – Novák, L. Jurík, Kelemen.

Zostava MsHK Žilina: Tomek – Čížek, Bokroš, Juraško, Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko – Hovorka, Hruška, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Gmitter, Ondruš, Rogoň.

Domáci hokejisti sa do vedenia dostali v 8. minúte pri hre 4 na 4. Peter Zuzin sa dostal do samostatného úniku a nedal Tomekovi šancu. Prvá dvadsaťminútovka už ďalší gól nepriniesla. Mohli za to aj časté šarvátky, ktoré prerušovali hru.

V druhej časti mohli domáci zvýšiť vedenie Matisom, zvolenský útočník ale v ideálnej pozícii netrafil bránu. Zahodená šanca nakoniec rytierov dlho nemátala, pretože v 30. minúte sa v presilovke presadil Šišovský a zvýšil náskok Zvolena na 2:0. Chvíle hostí prišli v záverečnej trojminútovke tejto tretiny. Najprv spálil tutovku Jurík, no následne tečoval Handlovského strelu za chrbát Baroša Hruška a znížil. O 63 sekúnd už bolo vyrovnané, keď sa zo samostatného úniku nemýlil Stupka.

Hosťom sa v druhej polovici tretieho dejstva podaril dokonalý obrat. Druhý presilovkový gól v zápase strelil Hruška a poslal Žilinu po prvýkrát do vedenia. Rytieri sa nestihli ani spamätať a už prehrávali o dva góly. Chybu Plechanova potrestala dvojica Hovorka s Handlovským, keď druhý menovaný dorazil puk za Baroša. Zvolenu v 57. minúte vykresal iskierku nádeje Klhůfek šťastným gólom spoza brány. Zvolenčania to v záverečných sekundách skúsili v powerplay. V nej však inkasovali gól od Hovorku, ktorý spečatil triumf Žiliny v pomere 5:3. Vlci sa tak ujali vedenia v sérii 2:1.

Štvrtý zápas série je na programe vo štvrtok 23. marca opäť vo Zvolene so začiatkom o 18.00 hod.