V poslednom zápase základnej časti mali hokejisti HKm Zvolen šancu odčiniť vysokú prehru z Martina a zároveň prípadnou výhrou nad odvekým rivalom pozvať  domácich fanúšikov na blížiace sa play-off.

HKM Zvolen – HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 5. Semorád (Bagin, Puliš), 62. Brendl (Andersons) – 36. Bortňák (Tománek). Zápas sledovalo vo Zvolene 3030 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Cibuľa – Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, Semorád – Brendl, L. Jurík, Obdržálek – J. Jurík, Mráz, Klhůfek – Mart. Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Roussel, Pujacs, Čížek, Gründling, I. Majeský, Sandgren, Petran, Šmach – Lamper, Zigo, Lunter – Hvila, Kytnár, Gillies – Majdan, Bast, Tománek – Bezúch, Lucenius, Matoušek

BBO_4623Domáci hokejisti boli od úvodu stretnutia pod Pustým hradom aktívnejší. Už v tretej minúte sa vo vlastnom oslabení dostali do prečíslenia, ktoré skončilo zakončením Mráza do bočnej siete Košarištanovej svätyne. O dve minúty neskôr bol však brankár hostí bezmocný po strele Bagina a pohotovom teči Semoráda. Náskok Zvolenčanov mohol v desiatej minúte zvýšiť Obdržálek, ale jeho bekhendové zakončenie si cestu do bránky nenašlo. Na opačnej strane sa následne vyznamenal Cibuľa po strele Hvilu. V pätnástej minúte po peknej akcii domáceho tímu trafil Lukáš Jurík iba konštrukciu banskobystrickej bránky.

BBO_4878V druhom dejstve barani zvýšili aktivitu s cieľom vyrovnať skóre. V dvadsiatej štvrtej minúte využil Roussel nižší počet hráčov na ľadovej ploche a dostal sa do nebezpečnej pozície pred Cibuľu, ktorý si však s jeho šancou poradil. Banskobystričania následne hrali dvojminútovú presilovú hru piatich proti trom, tá sa im však vôbec nevydarila a s výnimkou Tománkovej strely bránku súpera výraznejšie neohrozili. V dvadsiatej deviatej minúte nepochodil pred Cibuľom ani na dvakrát Zigo. Gólové ťaženie Banskej Bystrice dosiahlo úspech až štyri minúty pred druhou sirénou, keď Tománek ideálne naservíroval puk na ľavú stranu Bortňákovi, ktorý nemal problém trafiť ponad padajúceho Cibuľu do bránky – 1:1.

BBO_5160V tretej časti hry mali oba tímy niekoľko príležitostí na strhnutie víťazstva na svoju stranu. K zisku troch bodov ale mali o niečo bližšie Banskobystričania. V štyridsiatej druhej minúte nedotiahol do úspešného konca spoluprácu s Lamperom Lunter. O malú chvíľu neskôr zastavila nebezpečnú Kytnárovu strelu Cibuľova lapačka. V štyridsiatej šiestej minúte predviedol svoje technické kvality Tománek, keď sa cez troch protihráčov prepracoval až k zakončeniu, z ktorého vyplynula nevyužitá veľká šanca Majdana. V polovici tretiny sa pripomenuli aj domáci hokejisti zásluhou Škvaridla, ktorý stroskotal na pozornom Košarištanovi. V záverečnej štvorminútovke riadneho hracieho času sa najprv z bezprostrednej blízkosti nepresadil Majdan, aby vzápätí individuálny prienik Hvilu zastavila až ľavá tyčka zvolenskej svätyne. Pod Pustým hradom sa napokon potvrdilo staré známe pravidlo nedáš-dostaneš, pretože v druhej minúte predĺženia sa domáci hokejisti dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, pri ktorom zobral zodpovednosť na svoje plecia Brendl a strelou švihom prekonal Košarištana.

Hokejisti HKm Zvolen tak ukončili základnú časť na treťom mieste a vo štvrťfinále play off narazia po roku opäť na HK Poprad. Prvý duel je na programe v nedeľu 13. marca pod Pustým hradom so začiatkom o 17.00 hod.