Štvrťfinálová séria play off hokejovej extraligy začala pre HKM zápasom s Popradom v nedeľu večer na zvolenskom zimnom štadióne.

HKM Zvolen – HK Poprad 3:2pp (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 11. L. Jurík (Obdržálek, Krejčí), 12. Škvaridlo (Mráz), 64. Semorád (Obdržálek) – 36. Paukovček (Koyš, Rapáč), 59. Kroták (Fabian, Paločko). Stav série 1:0.

IMG_0551HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, Brendl – J. Jurík, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo.

HK Poprad: Kostúr – Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, Pařízek, Šterbák – Kroták, Heizer, Matúš Paločko – R. Rapáč, Paukovček, Koyš – O. Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak.

Zvolenčania mali dobrý vstup do zápasu, keď sa v polovici prvej tretiny rýchlo ujali vedenia dvomi rýchlymi gólmi. Hra sa ale potom postupne vyrovnávala a prišli aj góly do domácej svätyne. Hostia mali z hry čoraz viac a so zverencami Josefa Tureka to nevyzeralo vôbec dobre. Výhru ale domácim napokon zabezpečil po nahrávke Petra Obdržáleka Jan Semorád, keď minútu pred koncom predĺženia prekonal Kostúra v bránke hostí.

Ďalší duel čaká zvolenských hokejistov s Popradom už dnes, v pondelok 14. marca o 17.00 h opäť na domácom ľade. Do Popradu sa séria presunie vo štvrtok.