Na vynikajúcu štefanskú výhru nad Nitrou sa zvolenským hokejistom nepodarilo nadviazať v Košiciach, kde prehrali dvomi inkasovanými gólmi, a ani v piatok na domácom ľade s Popradom. S rokom sa tak HKM lúči dvomi prehrami.

HKM Zvolen – HK Poprad 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Góly: 15. D. Krejčí (L. Novák, Puliš), 49. Majdan (Hraško) – 3. Bagin (Mlynarovič), 5. Kroták (R. Suchý, Matúš Paločko), 46. Kroták (R. Suchý). Zápas vo Zvolene sledovalo 1 398 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – M. Novák, D. Krejčí, Hraško, Valenta, Plechanov, Dubeň, Hataš, Habšuda – L. Novák, Puliš, P. Zuzin – Majdan, L. Jurík, Klhůfek – Šišovský, Síkela, Žilka – Tatár, Jakubík, P. Marcinek.

hkm_poprad-11Zostava HK Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Postnikov, Ježek, Bagin, Pokovič – Henderson, Zagrapan, Lichanec – Matúš Paločko, Troliga, Kroták – Vašaš, Murček, D. Bondra – Matej Paločko, Mlynarovič, Štrauch.

Špeciálne rytierske dresy na zastrašenie súperov spod Tatier nestačili a keďže správne nevykročili do zápasu ani samotní domáci hráči, na úvod sa radovali hostia. Zvolen nezachytil úvodný tlak Popradu a ten sa gólom Bagina v tretej a 44-ročnej extraligovej legendy Krotáka v piatej minúte radoval z rýchleho vedenia o dva góly. Domáci tréner Staš potom musel dohovárať svojim hráčom a v priebehu vymyslieť iný recept na hostí, ktorých postupne Zvolenčania herne dotiahli. Snažili sa o to aj v efektivite, keď v 15. minúte znižoval Krejčí. Lenže v nervóznejšej druhej tretine sa nedarilo ani jednému celku. Naopak, častejšie sa vylučovalo. Príležitostí k vyrovnaniu malo HKM viac, no školu efektivity opäť predviedol skúsený Arne Kroták, ktorý zvýšil v 46. minúte na 1:3. Domáci už nemali čo stratiť, snažili sa vsadiť všetky sily do útoku. V 49. minúte znižoval na 2:3 Majdan, no napriek ďalšiemu tlaku už Poprad situáciu ustál a stav sa nemenil.

Už v utorok 3. januára od 17.30 h je v Banskej Bystrici naplánované ďalšie stredoslovenské derby.