Zvolenskí hokejisti nevstúpili do nového roka ideálne. V prvom tohtoročnom derby totiž podľahli rivalovi spod Urpína.

HKM Zvolen – HC’05 Banská Bystrica 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 59. Sloboda (Hraško, Puliš) – 11. Lamper (Biro, Zigo), 13. Kytnár (Biro), 29. Kafka (Handlovský), 43. Kadura (Biro, Kafka). Zápas sledovalo vo Zvolene 3223 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda – Puliš, Brabenec, Sloboda – Podkonický, Jurík, Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Obdržálek – Ďaloga, Kentoš, Žilka

HKM Zvolen, HC'05 Banska Bystrica, 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Jaborník, Bambúch, Čížek, Cuník, Cohen, Biro – Hudec, Handzuš, Lunter – Kafka, Preisinger, Handlovský – White, Kytnár, Kadura – Matoušek, Zigo, Lamper

Domáci hokejisti v úvode zápasu zatlačili hostí do defenzívy, do prvej väčšej šance sa však dostal až v šiestej minúte počas presilovej hry Zvolena Podkonický. V deviatej minúte vyskúšal na opačnej strane Šimkovu pozornosť tvrdou strelou Kafka. O dve minúty neskôr nastrelil Biro z ľavej strany puk na zvolenskú svätyňu, pred ktorou ho za chrbát bezmocného gólmana domácich usmernil Lamper. V trinástej minúte sa v obrannej tretine Zvolena dostal k odrazenému puku Kytnár, a hoci ten mu nesadol na hokejku úplne ideálne, aj s prispením teču jedného z domácich hráčov skončil v sieti. V druhej polovici úvodného dejstva potom prevzali iniciatívu domáci, avšak ich tlak bol pasívny a bez väčších príležitostí.

V prostrednej časti hry pokračovali barani v zodpovednom výkone. V dvadsiatej tretej minúte zmaril Šimko čistú gólovú šancu Ziga, aby následne na opačnej strane vynikol aj Košarišťan, ktorý nedovolil Brabencovi potrestať Bambúchovu chybu. V dvadsiatej deviatej minúte pridali hostia aj tretí gól, keď počas presilovej pretlačil puk za Šimkov chrbát Kafka. Druhá polovica druhej tretiny sa niesla v znamení viacerých vylúčení, no hráčom HKM tri minúty presilovej hry nestačili na strelenie gólu.

HKM Zvolen, HC'05 Banska Bystrica, 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Do záverečného dejstva mohli vstúpiť gólom Zvolenčania, to by ale Podkonický nesmel v štyridsiatej druhej minúte spáliť čistú šancu. Definitíva tak padla vzápätí na opačnej strane zásluhou Kaduru, ktorý zvýšil vedenie hostí na rozdiel štyroch gólov. Barani následne zvoľnili a s prehľadom bránili nadobudnutý náskok. Stále však hrozili z rýchlych protiútokov, po jednom z ktorých sa v päťdesiatej piatej minúte mohol presadiť Lunter. Čestného zásahu sa napokon Zvolenčania dočkali dve minúty pred koncom, keď Sloboda zmaril nádeje Košarišťana na čistý štít a stanovil skóre duelu na 1:4.

Najbližšie sa zverenci trénera Josefa Tureka predstavia v utorok 6. januára na ľade Skalice. Úvodné buly je stanovené na 17.00 hod.