V 48. kole Tipsport extraligy bol na pláne duel rivalov – Banskej Bystrice a Zvolena. Domáci barani sa chceli súperovi pomstiť za poslednú prehru, ktorú utŕžili pod Pustým hradom. Do kariet im hrala aj forma zvolenských hokejistov, ktorí prehrali posledné tri ligové súboje.

HC‘05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Góly: 2. White, 31. Kafka, 34. M. Hudec, 35. White, 52. Lamper, 5. Kafka, 59. James Martin – 46. Bortňák. Zápas sledovalo 2077 divákov.

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Koma, Bambúch, Rosandič, Kania – M. Hudec, White, R. Konečný – Kafka, Heizer, Kadura – Lamper, Zigo, Lunter – Žilka, R. Gašpar, Dolník

Zostava HKM Zvolen: M. Šimko – J. Hertl, L. Pokovič, Hraško, Safronov, Ťavoda, J. Mucha – Škvaridlo, Brabenec, Michal Chovan – Síkela, Bortňák, A. Podkonický – Čanky, M. Jurík, Ľ. Zuzin

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HKM Zvolen, 11.02.2014, Banska BystricaV úvodnom dejstve videli prítomní diváci len jeden presný zásah. O ten sa postaral domáci Partick White, ktorý sa presadil v presilovej hre. Ďalšie príležitosti zostali nevyužité a do šatní sa odchádzalo za tesného stavu 1:0.

To, čo nepriniesla prvá dvadsať minútovka, plne vynahradili nasledujúce dve tretiny. V druhej časti padli tri góly, na radosť domácich priaznivcov všetky do siete hosťujúceho gólmana Šimka. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Kafka, Hudec a White, ktorý pridal svoj druhý gól v stretnutí.

Posledná fáza hry sa niesla v podobnom duchu, ako tá predošlá. Bystričania diktovali tempo hry a čo viac, dokázali pridať ešte ďalšie tri kúsky do zvolenskej bránky. Ako prví však udreli hosťujúci hokejisti, keď sa v presilovke presadil Bortňák. To bolo zo strany Zvolena v tomto zápase všetko. Potom prišli chvíľky baranov. Najprv sa v 52. minúte presadil Lamper, ktorého o pár sekúnd napodobnil ďalší dvojgólový strelec Petr Kafka. Divoké skóre duelu ešte prikrášlil, 85-sekúnd pred záverečnou sirénou, bombou od modrej obranca James Martin. Banskobystričania sa tak pomstili svojmu rivalovi za predošlú prehru, ktorú vyšperkovali siedmimi presnými zásahmi.

Najbližší duel odohrajú hráči HKM v piatok 14. februára od 18.00 h, kedy na domácom ľade privítajú Trenčín.