Zvolenský mužský volejbal je späť na vrchole a hráči MVK nadviazali na nedávnu výhru zo Starej Ľubovne aj na domácej palubovke. V sobotu si doma v rámci 4. kola súťaže poradili s Prešovom.

Zvolenské volejbalistky vlani z extraligy vypadli, naopak muži sa do nej po piatich rokoch vrátili. Nováčik pritom nadväzuje na suverénnu výhru v prvej lige hneď od úvodných zápasov najvyššej súťaže. V prvom kole síce ešte prišla tesná prehra v Myjave, no výhra počas týždňa v Starej Ľubovni a najmä domáce sobotňajšie víťazstvo nad bronzovým tímom uplynulej sezóny ukazujú, že Zvolen sa teraz plánuje v extralige udomácniť.

V športovej hale IX. Základnej školy na Námestí mládeže vo Zvolene Zvolenčania pritom hneď od úvodu sobotňajšieho zápasu chceli vziať opraty duelu do vlastných rúk, aj keď išlo o vyrovnané stretnutie. Úvodné dva sety vyhrali v pomere 25 ku 20, respektíve 25 ku 22. Súper sa dokázal odtrhnúť len v treťom sete, ktorý domáci na chvíľu vypustili, prehrali ho 17 ku 25. Posledný štvrtý set však opäť skončil pre domácich v pomere 25 ku 22 a zápas tak celkovo 3:1. Videozáznam zápasu je k dispozícii online. Podrobné štatistiky a zostavy nájdete na stránke Slovenskej volejbalovej federácie.

Najbližší zápas odohrajú zvolenskí volejbalisti opäť doma, a to dohrávku 2. kola už v stredu 11. októbra o 18.00 h proti majstrovskému VKP Bystrina SPU Nitra, a to znovu v priestoroch haly ZŠ na Námestí mládeže.