Po prvých dvoch prípravných zápasoch čakala na hokejistov spod Pustého hradu ďalšia previerka. Viera v plný bodový zisk a v prelomenie streleckej impotencie zo stretnutí s Martinčanmi sprevádzala domácich od úvodného buly. Prvé vystúpenie Zvolenčanom na Memoriály Pavla Zábojníka však nevyšlo, českému klubu Piráti Chomutov podľahli 2:3.

HKM Zvolen – Piráti Chomutov  2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Góly:
49. Otčenáš (Baláž), 58. Jurík (Zuzin, Baláž) – 3. Helminen (Macháček), 24. Hafenrichter (Gajovský), 37. Hromas (Mrázek)

HKM Zvolen: Škrečko – Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Hraško, Tomko, Ťavoda, Šiška – Baláž, L. Jurík, Otčenáš, Slovák, Šachrajčuk, Brabenec, Škvaridlo, Trochta, Leskovjanský, Zuzin, M. Jurík, Meidl

Piráti Chomutov: Řehoř – Havíř, Palin, Macháček, Grof, Bombic, Rutta, Jillson, Mrázek – Hruška, Jabrocký, Procházka, Hromas, Helminen, Ondřej, Seman, Sikora, Davídek, Hafenrichter, Kus, Gajovský

Zvolenčanom sa podobne ako v obidvoch stretnutiach proti Martinu nepodarilo streliť úvodný gól ani v zápase proti chomutovským pirátom. Aj keď úvodné minúty patrili domácim, vedenia sa ujali hostia. Na konci štvrtej minúty dorazil Mecháčkov pokus za bránkovú čiaru Helminen. Od tohto momentu mali opraty zápasu v rukách Chomútovčania. Hráči Zvolena sa do šancí dostávali len sporadicky. Azda najväčšiu mal v závere osamotený Leskovjansky, Řehořa však neprekonal.

Úvod druhého dejstva bol poznačený vylúčením Hraška z konca 20. minúty. Domáci síce oslabenie zvládli, no o pár minút opäť inkasovali. Chybu zvolenskej obrany potrestal presnou strelou Hafenrichter. Následne prišla presilovka domácich a s ňou aj vyšší tlak na bránu Chomutova. Zníženie mal na hokejke tentokrát Škvaridlo, no pred Řehořom neuspel. Keď však HKM nevyužili ani dvojnásobnú početnú výhodu, tretíkrát udreli hostia. Tým stačila po naskočení potrestaných hráčov na ľad len necelá minúta a upravili skóre na 3:0. Do listiny strelcov sa zapísal Hromasov.

Fádny úvod poslednej časti hry „zachránilo“ až druhé vylúčenie Hraška a následne očakávaný enormný tlak Chomutova. Aj napriek trom inkasovaným gólom však Škrečok potvrdzoval, že je najlepším domácim hráčom v zápase a držal svojich v hre. Nakoniec sa až 49. minúta stala časom zápisu úvodného zvolenského gólu. Baláž poslal puk na Otčenáša a ten efektne z otočky znížil. Prílišná snaha hráčov oboch mužstiev zviditeľniť sa pred svojim trénerom priniesla zvýšený počet vylúčení. A boli to práve domáci, ktorí výhodu o jedného hráča využili. Zápas zdramatizoval necelé tri minúty pred koncom Jurík. Následná hra bez brankára však už nepriniesla žiaden gól. Úvodný zápas Zvolenu, ako minuloročnému celkovému víťazovi turnaja nevyšiel, spokojnejší z ľadu odchádzal súper z Česka.

Tradičný hokejový turnaj Memoriál Pavla Zábojníka začal písať svoj trinásty ročník vo štvrtok popoludní. V otváracom zápase sa predstavil slovinský klub HDD Tilia Olimpija Ljubljana, ktorý zdolal súpera zo Žiliny v pomere 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).