Po deviatich mesiacoch sa zvolenskí futbalisti vrátili na svoj štadión, ktorý vďaka projektu modernizácie štadiónov vlády Slovenskej republiky a Slovenského futbalového zväzu a prispenia mesta i samotného klubu, zmenil svoju tvár.

MFK Zvolen – FK Spišská Nová Ves 4:1 (3:0)

Góly: 17. Safianyk, 19. Sukisa, 24. Čery, 70. Sudimak – 54. Boroš. ŽK: 45. Vandraško. Zápas vo Zvolene sledovalo 550 divákov.

Zostava MFK Zvolen: Jenčo – Safianyk (54. Popović), Tóth, Kotora, Čertík, Labuda, Sukisa (86. Hlaváč), Kamendy, Bajza, Čery (68. Sudimak), Balko.

Zostava FK Spišská Nová Ves: Gaborčík (26. Stančák) – Slejzák, Sedláček, Baranyi (78. Šomšák), Zekucia, Vandraško (46. Vilkovský), Kováč, Šoltés, Sirko, Palutka, Boroš.

_BO_9543Pre zverencov Antona Jánoša išlo zároveň aj o prvý domáci zápas sezóny. Po remízach v Poprade a Haniske sa domáce prostredie podpísalo aj pod ich prvú výhru v novej sezóne východnej skupiny druhej ligy. Pred vlastnými priaznivcami sa im ale podaril výkon ako z veľkej knihy. Keď už po pár minútach zvonila bránka hostí po akcii Sukisu, hosťom muselo byť jasné, že pod Pustým hradom to jednoduché mať nebudú. Ďalšie minúty síce nenasvedčovali tomu, že gólman hostí sa čoskoro bude porúčať zo svojej brány, no dobre hrajúci spomenutý futbalista z Konga Sukisa pokračoval v aktivite a tá vyústila v 17. minúte v gól ďalšieho legionára – Ukrajinca Safianyka. Neprešli ani celé dve minúty a fanúšikovia na nových tribúnach sa radovali opäť. To už sa z gólu tešil aj samotný Elvis Mashike Sukisa, ktorý podobne ako predtým Safianyk skóroval z hranice pokutového územia. Aj keď sa hostia snažili po dvoch rýchlych góloch prevziať inicatívu, situáciu nezvládli. Protiútok domácich vyústil v peknú strelu z väčšej vzdialenosti v podaní Denisa Čeryho a výsledkový rozdiel triedy bol v 24. minúte na svete. Hostia potom vystriedali brankára a snažili sa najmä upokojiť hru, no to sa im nedarilo a naopak do šancí sa opäť dostávali najmä zvolenskí hráči.

_BO_9723V šatni Spišiakov bolo zrejme horúco, pretože do druhého dejstva vstúpili ako vymenení. Aktivitu mali na svojich kopačkách, a tá dokonca vyústila do zníženia v 54. minúte. Za hostí sa presadil Richard Boroš. Inkasovaný gól opäť prebudil aj domáci celok a ten sa dokázal po viacerých nepremenených príležitostiach opäť tešiť z gólu. Neistého gólmana Stančáka prekonal Jakub Sudimak. Týmto gólom v 70. minúte uzavrel konečný stav stretnutia na 4:1, keďže ďalšie prekonanie brankára hostí v podaní Sukisu o pár minút na to bolo len z ofsajdovej pozície.

O týždeň čaká Jánošovych zverencov cesta do Rimavskej Soboty. Na domácom trávniku sa v ligovom zápase predstavia najbližšie 3. septembra o 16-tej v zápase proti Liptovskému Mikulášu. S tým sa potom v polke septembra stretnú, avšak na Liptove, aj v treťom kole Slovnaft Cupu.