Pred skvelou kulisou takmer troch stovák divákov sa na domácej palubovke v sobotu predstavili aj zvolenské volejbalistky. Ich súboj proti BVK priniesol napínavý priebeh, v ktorom domáce ťahala najmä vynikajúca Poláčiková, no na výhru to napokon nestačilo.

TJ Slávia TU Zvolen – 1. Bratislavský volejbalový klub 2:3 (21, -20, -13, 17, -7)

Zostava TU Zvolen: Tužinská 12, Sásiková 3, Osvaldová 8, Poláčiková 26, Hešková 4, Boháčiková 3, libero Trnavská (Nociarová 2, Fekiačová 0, Tomašeková 1). Tréner: M. Rašner.

volejbal Slavia TU Zvolen 2015 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Zostava 1. BVK: Maštalírová 8, Bujdošová 1, Ovečková 2, Terzič 13, Cigániková 7, Chárová 3, libero Plančíková (Trach 9, Babjaková 6). Tréner: T. Varga.

“Hneď od začiatku by som chcel povedať k tomu zápasu, že bol veľmi vyrovnaný. Rozhodovali jemné chyby buď na jednej alebo druhej strane. Bol to veľmi útočný volejbal, kde obidve družstvá hrali dobre v obrane aj na sieti. A myslím si, že prvý set ktorí sme zvládli výborne, tak dievčatá fakt plnili taktické pokyny. Tak potom dva sety, ktoré sme prehrali dievčatá z toho ušli, čo bola škoda. No ale za to im patrí aj vďaka, že sa dokázali zase namotivovať a vyhrať ten štvrtý set, a to jednoznačne. Najväčším problémom bol tajbrejk, kde sme zle začali a už sa to nedalo zvrátiť. Dievčatá bojovali a bolo to dobré, myslím si že bola výborná divácka kulisa a máme tu asi najlepších divákov na Slovensku,” povedal po zápase tréner Martin Rašner.