Celú sobotu 4. júna 2011 bolo príjemné letné počasie. Pred zápasom zvolenských futbalistov sa však začalo schyľovať k búrke. Bola to predzvesť nepriaznivého výsledku? Fanúšikovia MFK Zvolen si aj napriek tomu našli cestu na náhradnú plochu, ktorá sa nachádza vedľa hlavného štadióna. MFK Lokomotíva Zvolen si zmeral sily v 29.kole 2. ligy Východ  s ôsmym tímom tabuľky Dukla Banská Bystrica „B“ a pred vyše 400 divákmi odohrali svoj posledný domáci duel. Iskru  zápasu dodala tradičná rivalita medzi susednými mestami.

Úvodné minúty sa niesli v znamení hostí. Lopta bola prevažne na kopačkách Bystričanov a domácim ju požičali len zriedka. V ofenzíve Dukly sa vynímal najmä veľmi dobre technicky vybavený hráč Seye, ktorý poslal hneď v prvých minútach na Vreštiaka dve propagačné strely. Skóre sa nemenilo. Pozornosť brankára Pindrocha vyskúšal ďalekonostným pokusom aj Ondrej Debnár. Bola to však jedna z mála šancí MFK. Bystričania sa prezentovali takticky vyspelým výkonom a zohratosťou. Do pokutového územia brankára Vreštiaka prenikali jednoducho cez prihrávky na jeden dotyk.  Účet zápasu otvoril napokon hlavičkou Zvolenčan Sýkora. Asistenciu si pripísal Pellegríny, ktorý loptu ideálne zatočil do pokutového územia. Pred koncom prvého polčasu dal o sebe vedieť ešte Želiezka, ale lopta v sieti neskončila.

Po výmene strán sa z gólu napokon tešili aj hostia. V 51. minúte vypálil Rejdovian a vyrovnal na 1:1. Hra sa trochu viac otvorila a oživenie prvého priemerného polčasu priniesol v 65. minúte Pellegríny. Brankár Pindroch však  jeho technickú strelu vytesnil končekmi prstov na rohový kop. Na ihrisku sa pritvrdilo a MFK malo v priebehu štyroch minút výhodu dvoch štandartných situácií. O prekonanie Bystrického brankára sa tentokrát pokúsil delovkou Ondrej Debnár, Pindroch si svoju tyčku postrážil a po vyrazenej lopte sa dostali do brejku hostia. Potvrdilo sa staré pravidlo nedáš dostaneš a Vreštiaka prekonal rýchlonohý Vician, 2:1 pre Duklu. Desať minút pred koncom stretnutia dali o sebe vedieť fanúšikovia Dukly a zapálili za chrbtom brankára Vreštiaka dymovnicu. Zvolenský brankár mal na chvíľu sťaženú pozíciu. Zverencom trénera Milana Albrechta pomohol v 79. minúte hosťujúci Pleva, ktorý sa v bránkovisku nesprávne zorientoval a zrazil si loptu po centre Pellegrínyho do vlastnej siete. Stav stretnutia  2:2.  Dukla sa snažila do poslednej chvíle o trojbodový zisk. Nestalo sa tak ani v nadstavenom čase a Zvolenčania  remízu udržali.