Nočným Zvolenom pri splne mesiaca v nedeľu 16. októbra úspešne prebehlo 145 bežcov. Zaujímavá trať so štartom na nádvorí Zvolenského zámku dlhá 8 km viedla po Dobronivskej ceste, Pod dráhami okolo zimného štadióna, cestou Na Pustý hrad až na Pustý hrad.

o2_moon_run_zvolen_031V cieli bolo pre bežcov pripravené občerstvenie vrátane nealko Radleru Zlatý Bažant, ovocia, čaju a mussli tyčinky. Zároveň organizátori pripravili pre každého bežca, ktorý dobehol do cieľa účastnícku medailu. Povinnou výbavou pre každého bežca bola čelová lampa a generálny partner behu O2 zabezpečil každému bežcovi reflexnú pásku. Na značenú trať dohliadali organizátori behu z agentúry Quinta Essentia.

Ocenení boli prví traja bežci v oboch kategóriách vecnými cenami od generálneho partnera behu O2. V kategórii muži sa na prvom mieste umiestnil Jakub Haviarik s časom 0:34:00. Za ním dobehol Štefan Kubalek (0:37:21) a na treťom mieste Ján Pagáč (0:38:05). V kategórii žien ako prvá dobehla Nikolka Corbová s časom 0:38:35, za ňou Eszter Hortobágyiová (0:40:34) a tretia Jana Mozolaniová (0:43:39).

Podobný zážitok z nočného behu pri splne mesiaca si tento rok už naplno vychutnali bratislavskí aj košickí bežci. Po oboch úspešných podujatiach (Bratislava 1117 bežcov, Košice 255 bežcov) organizátori z agentúry Quinta Essentia pripravili tento neobyčajný zážitok aj bežcom na strednom Slovensku.