V sobotu 11. marca hostila zvolenská plaváreň plutvových plavcov z rôznych kútov Slovenska, ktorí si prišli zmerať sily na prvom kole Ligy mládeže. Pretekov sa spolu zúčastnilo 109 plavcov zo štyroch slovenských klubov.

Domáci klub športového potápania Calypso zastupovalo 32 plavcov, ktorí sa spolu 47-krát postavili na medailové priečky.

V najmladšej kategórii E0 zaznamenali Calypsáci hneď dva hattricky, keď Boris Machunka aj Maťka Paulenková získali trikrát zlaté medaily v disciplínach 50BF, 15RP a 100BF. Ďalšie medaily v tejto disciplíne pridali ešte Braňo Kuzma (tri krát bronz) a Terka Kováčová (dva krát striebro).

Staršia kategória E bola trochu pestrejšia. U chlapcov dominovali Hugo Gál, ktorý získal zlato za 15RP a 100BF a striebro za 200PP a Vilko Balkovský, ktorý domov odnášal až tri vzácne kovy –  zlato za 200PP, striebro za 15RP a bronz za 100BF. Dvomi medailovými umiestneniami prispel aj Samko Horoš (striebro za 100BF, bronz za 15RP) a jednu medailu ešte vybojoval Ivko Daniel a to bronz na 200PP.  Medzi dievčatami jednoznačne kraľovala Lucka Oklepková s tromi striebornými medailami (15RP, 200PP, 100BF) a po jednom umiestnení pridala aj Emka Smutná (bronz na 15RP) a Terka Kučerová (bronz na 200PP).

Staršie kategórie boli, kvôli chorobe, resp. zraneniam značne preriedené, ale aj tu domáci zaznamenali krásne úspechy. V kategórii D získal dva druhé miesta Rudo Bazala (50PP a 200PP) a dva tretie miesta Gregor Prostinák (200PP a 100BF). Tri tretie miesta (50PP, 200PP, 100BF) za dievčatá pridala aj Darinka Paprčková.

V kategórii C si striebro za 100PP a bronz za 50PP odniesol Maťo Michalec. Zlato za 100BF, aj napriek zotavovaniu sa zo zranenia, pridal Jožko Pribylina. Ďalší hattrick radoch Calypsákov dosiahla v tejto kategórii Katka Oklepková, ktorá zvíťazila v disciplíne 50 PP, 100PP a 100BF. Zahanbiť sa nedala ani Simonka Výbohová, ktorá v rovnaných disciplínach vybojovala tri krát striebro.

Spolu s ligou mládeže prebieha aj súťaž najstarších plavcov, kde nás zastupovali dvaja plavci – Zuzka Nulíčková za kategóriu B priniesla jedno zlato na 50PP a dva striebra na 100PP a 100BF a Patrik Sarvaš, ktorý bol posledným naším plavcom s hattrickom na 50PP, 100PP a 100BF.

V súbojoch štafiet majú Calypsáci dve prvé miesta. V kategórii C ho vybojovali Oklepková Katka, Michalec Maťo, Výbohová Simonka, Pribilina Jožko a v kategórii F to boli plavci Kováčová Terka, Daniel Tomáško, Paulenková Maťka a Machunka Boris.

Zároveň získali aj dve tretie miesta. V kategórii D so štafetou v zložení Kuzmová Liana, Janšta Jakub, Plichta Michal, Paprčková Darinka a v kategórii E so štafetou v zložení Kučerová Terka, Bazala Filip, Daniel Ivko a Smutná Emka.

V celkovom bodovaní je prvé KŠP Calypso Zvolen po prvom kole Ligy mládeže s počtom 2.820 bodov, druhá Careta Zvolen s 2.336 bodov a tretie KVŠ Oceán Bratislava s 1.627 bodmi.